Embed

Peygamber'in Aynaları

Merhaba günlükcağazım, okuduğum kitaplar arasında beni en çok etkileyenlerden biriyle devam edeyim ayrı kaldığımız sürede sana yazamadıklarımı aktarmaya.

Ali Ural’ın son kitabı olan Peygamber'in Aynaları, Ayşe Sümeyra nın hediyesi idi bana.

İnstagram hesabıma kitap hakkında şöyle yazmışım:  “Allah’ ın adiyla basladigim, İslam'in yeryuzundeki aynasi olan Resulullah' a bakan, O'nu goren, O'na tabi olan 33 sahabenin hayatlarini, teslimiyetlerini, mucadelelerini okumaya ,hatirlamaya ne kadar ihtiyacim varmis meger. Subhanallah... Gozyaslari icinde okudugum bu kitap ne iyi geldi ruhuma, hafizama. Ali Ural a bu degerli kitabi yazdirana Hamdolsun... Rabbim, yolum En Sevgilinin ve O'na tabi olanlarin yolu olsun insallah. Amin...”

Bu yazdıklarımdan başka söze hacet var mı bilemedim şimdi. Kitaba şöyle baktım da çizmediğim satır yok neredeyse. Hem de yıldızlarla bezemişim o satırları. Okurken sıkça ağladığımı hatırlıyorum ayrıca. Okuduğum bütün sahabelerin ne kadar insan olduğunu okuyup daha bir özendiğimi hatırlıyorum onlara.

Aynalar da insandı, tıpkı tabi oldukları Peygamber gibi.

Aynaların da hatası, zaafı vardı, tıpkı insan gibi.

Aynalar da acizdi, sen gibi, ben gibi…

Peygamber'in Aynaları’nı okurken gücümün, azmimin, isteğimin, sevgimin arttığını hissettim ve bu nedenle de tanıdığım herkese tavsiye ettim.

Kitaba ‘Bismillah’ ile  başladığımda twitter hesabımdan ‘yaptığım paylaşımımın ardından yaşadığım hadiseyi unutamıyorum bir de… Sır olduğu için paylaşmayacağım ama asla unutmayacağım o harika olayı da kitabın bir mucizesi addediyorum.

Rabbim Peygamberimin ve O’nun aynalarının izinde yürümeyi nasip et bana. O’nu ve aynalarını yazan Ali Ural’dan da razı ol. Amin…

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !