Embed

GÖZYAŞI GECELERİ - KERBELA

 

Merhaba günlükcağazım, 4 Kasım Pazar günü Renk Düğün Salonunda izledik Gözyaşı Gecelerinin yeni programı Kerbela’yı . Bu programda bu kez organizatör ben değildim. Sağolsun Elmas kalabalık arkadaş grubu ile birlikte benim de Kerbela’yı izlememe vesile oldu.

Kerbela İslam tarihindeki içimizi acıtan elim hadiselerden biri. Hz.  Hüseyin’in şehit edildiği vaka. Programı izlediğimde anladım ki  benim Kerbela’ya dair bildiklerim bunlardan  ibaretmiş meğer:(  

Kerbela’yı izlerken hıçkırıklarımı tutamadım Ehl-i Beytin, ecdadımızın yaşadıklarına ve şu rahat ortamımızdaki bilinçsizliğimize yandım:( Öyle çok şey kazandırdı , düşündürdü ki bu program bana ; emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Allah tan dileğim bunca çileyi çekmiş ecdadımızın imanına,ahlakına,mücadele azmine ,duyarlılığına bizleri de eriştirmesi. Taklidi değil ,tahkiki imana sahip olacak yürek temizliğini ve genişliğini vermesi bizlere.

Tarih tekerrürden ibarettir sözünü,  Kerbela’da yaşananları , benliğin ağır bastığı ruhların cinnetini gördükçe, haklının yanında suskun kalan, makam ve mevki kaybetme korkusu ile haksızın yanında olan günümüz insanlarının  ne büyük bir gaflette olduğunu anlıyor ve bu gafletten uyanmak için duamı daha da çoğaltıyorum Rabbime.

“Her Yezid bir zalimdir” diyordu Haşim Aktan. Zalimin yanında Hz. Hüseyin’in imandan aldığı güçle sergilediği vakur duruşunu sergileyebilecek imani olgunluğa sahip olmayı diliyorum yine Yaradan dan.

Kerbela ,70 kusur kişinin en az ihtimalle 4000 kişinin karşısındaki azmi

Kerbela, Hz. Hüzeyin ‘in 6 aylık evladını kaybettiği vahşet:(

Kerbela  , Hz. Hasan ‘ın oğlu Kasım ın şehit olduğu katliam:(

Kerbela Hz. Hüseyin’in oğullarının şehit olduğu matem günü:(

Kerbela makamından vazgeçen Hür’ün Hz. Hüzeyin’in  yanındaki sağlam duruşu,

Kerbela Türk Eslem’in ümmet bilincini gösterdiği yangın:(

Kerbela,Y ezid’in bir insanın insanlıktan nasipsizliğini gözler önüne seren facia:(

Kerbela , Zeynep’in yürek acısı,

Kerbela , Peygamberimizin,Hz. Fatıma’nın,Hz. Ali’nin ruhlarını sızlatan acımız:(

Kerbela, Kerbela, Kerbela, bizde açtın büyük yara:( ...

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !